Fusilli met bloemkool

Fusilli met bloemkool
Voorbereiding 10 min.
Kooktijd 25 min.
Rusttijd 0 min.
Moeilijkheid Makkelijk

Ingrediënten voor:

personen
MAX
Bloemkool
0.5
Olijfolie
1 el
Chilivlokken
0.5 el
Geraspte Parmezaan
25 g
Room
50 ml
Volkoren fusilli
250 g
Pijnboompitten
20 g
Citroen (zeste)
0.5
Takjes basilicum
Zout, peper

Fusilli met bloemkool

Bereiding

1

Verwarm de oven voor op 200°C. Snij de bloemkool in tweeën en verdeel één helft in roosjes. Spoel ze en dep ze droog met keukenpapier. Leg de roosjes op een met bakpapier beklede bakplaat, besprenkel met olijfolie, kruid met zout en peper en strooi er de chilivlokken over. Rooster 10 min in de oven, haal de bakplaat uit de oven, strooi Parmezaan over de bloemkool en zet nog eens 5 min in de oven.

2

Verdeel de andere helft van de bloemkool in roosjes en kook ze ongeveer 10 min in een pan water. Laat ze uitlekken en mix ze dan met een scheutje kookwater in de blender tot een romige saus. Voeg de room toe en kruid met zout en peper.

3

Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking. Laat ze uitlekken en schep ze door de bloemkoolsaus. Rooster de pijnboompitten kort in een braadpan met antiaanbaklaag zonder vetstof. Dien de pasta op met de geroosterde bloemkool, bestrooid met citroenzeste, pijnboompitten en een paar blaadjes basilicum.