Gehakt Parmentier met spitskool

Gehakt Parmentier met spitskool
Voorbereiding 10 min.
Kooktijd 50 min.
Rusttijd 0 min.
Moeilijkheid Makkelijk

Ingrediënten voor:

personen
MAX
bloemige aardappelen
5
Ui(en)
1
Boter
Teen knoflook
0.5
Gehakt
250 g
Olijfolie
Gedroogde tijm
Gehakte tomaten (uit blik)
200 g
Ei(eren)
1
Melk
100 g
Nootmuskaat
Spitskool
0.5
Paneermeel
Zout, zwarte peper

Gehakt Parmentier met spitskool

Bereiding

1

Schil de aardappelen, snij in stukken en kook in een ruime hoeveelheid gezouten water. Pel de uien en de look en snij in grove stukken. Smelt 1 klontje boter in een stoofpot en fruit de ui en de look. Voeg het gehakt en een scheut olijfolie toe. Bestrooi met gedroogde tijm, 1 snuifje zout, wat peper en laat bakken. Voeg de tomaten toe en meng alles. Laat sudderen op een zacht vuur.

2

Laat de aardappelen uitlekken, giet de eieren, de melk en 1 klontje boter erbij en pureer. Breng op smaak met vers gemalen nootmuskaat, wat peper en 1 snuifje zout. Spoel de koolbladeren en snij in fijne reepjes. Blancheer even in kokend water en laat uitlekken.

3

Giet het gehakt-tomatenmengsel in een ovenvaste schaal, schik de koolreepjes erbovenop en eindig met een laag aardappelpuree. Bestrooi met paneermeel en zet 5 tot 10 min onder de grill.