Salade met kip, gefrituurde avocado en rabarberaardbeisalsa

Salade met kip, gefrituurde avocado en rabarberaardbeisalsa
Voorbereiding 15 min.
Kooktijd 20 min.
Rusttijd 0 min.
Moeilijkheid Makkelijk

Ingrediënten voor:

personen
MAX
Kipfilets
1
Avocado’s
1
Eieren
1
Volkorenpaneermeel of panko
Plantaardige olie (bv. druivenpitolie)
Krop krokante sla
0.5
Een paar takjes koriander
Handvol preikiemen
0.5
Zout, peper

Voor de salsa

Stengel rabarber, in kleine blokjes
0.5
Aardbeien, in kleine blokjes
125 g
Komkommer, in kleine blokjes
0.25
Rode ui, in kleine stukjes
0.5
Rood pepertje, zonder zaadjes en fijngesnipperd
0.5
sap en geraspte zeste van limoenen
1
Koriander, fijngehakt
5 g
Olijfolie
1 el

Salade met kip, gefrituurde avocado en rabarberaardbeisalsa

Bereiding

1

Meng alle ingrediënten voor de salsa, voeg de olijfolie toe en breng op smaak met zout en een flinke snuif peper. Zet tot gebruik in de koelkast.

2

Leg de kipfilets in een kookpan met water, breng aan de kook, zet het vuur meteen lager en laat met het deksel op de pan 15 min pocheren. Schep de kip uit de pan en snij ze in stukjes.

3

Schil en ontpit de avocado’s en snij het vruchtvlees in reepjes. Klop de eieren los in een diep bord en vul een tweede bord met het paneermeel of de panko. Verhit een bodempje plantaardige olie in een kookpan. Wentel de plakjes avocado door het ei en dan door het paneermeel en bak ze goudbruin in de hete olie. Verdeel de sla over 4 borden en verdeel daarover de koriander, reepjes kip, preikiemen en gefrituurde avocado. Dien deze salade op met de rabarber-aardbeisalsa.